Vítejte na stránkách

Katuk

(Sauropus Androgynus)

LÉČIVÉ ÚČINKY


  • Zvyšte produkci mateřského mléka.
  • Zlepšení kvality spermií.
  • Boost Antioxidanty.
  • Urychluje proces hojení.
  • Zabraňuje bakteriálním infekcím.
  • Snižuje hladinu cukru v krvi.
  • Zabraňte obezitě.
  • Silný antioxidant
  • Bohatý na makroživiny.


V listech katuk, jsou také různé látky a přírodní složky, které mají mnoho zdravotních výhod, od vitamínů A, B, C, bílkovin, vápníku, železa a mnoha dalších. Níže jsou uvedeny některé z výhod konzumace extraktu z listů katuk pro vaše zdraví.


1. Zvyšte produkci mateřského mléka

Katuk listy obsahují steroly, které jsou estrogenní. Jak již bylo zmíněno, tento obsah poskytuje hormonální účinek, který může spustit produkci mateřského mléka, aby byla hojnější, takže je velmi účinný pro spuštění mateřského mléka pro matky, které kojí.


2. Zlepšení kvality spermií

konzumace extraktu z listů katuk je vysoce doporučena pro páry, které chtějí mít brzy děti, zejména pro muže. Listy katuk totiž obsahují účinné látky, které dokážou stimulovat hormon testosteron k probuzení sexuální vitality a zvýšení kvality a množství spermií.


3. Boost Antioxidanty

Ve srovnání s několika jinými druhy zeleniny je známo, že listy katuk mají nejvyšší hladiny antioxidantů, včetně polyfenolů a iontových sloučenin, které fungují jako ochrana tělesných buněk před poškozením a zánětem způsobeným volnými radikály.


4. Urychlete proces hojení

Katuk listy obsahují vitamín C, který může napomáhat tvorbě kolagenu, což je důležitý protein potřebný pro kožní buňky pro hojení ran. Pravidelnou konzumací extraktu z listů katuk to může pomoci procesu hojení pokožky, takže požadovaná doba zotavení je mnohem rychlejší.


5. Zabraňuje bakteriálním infekcím

Etanolový extrakt přítomný v listech katuk může zabránit pneumonii a bakteriémii způsobené bakteriálními infekcemi klebisella pneumonia a staphylococcus auerus. Normálně tyto dvě bakterie žijí v lidských střevech a nosu v neškodném množství. Ale za určitých podmínek, kdy růst není kontrolován a způsobuje infekci, jej můžete léčit konzumací listů katuk.


6. Snižuje hladinu cukru v krvi

Existuje obava, že příliš vysoká hladina cukru v krvi může způsobit cukrovku. V jedné studii bylo zmíněno, že listy katuk mají antidiabetické látky, takže mohou snižovat hladinu cukru v krvi v těle.


7. Zabraňte obezitě

Stejně jako ostatní zelená zelenina, i listy katuk obsahují přirozený obsah, jako jsou flavonoidy, vláknina a voda, díky nimž se budete déle cítit sytí, a zabrání tak přejídání. Kromě toho vám konzumace této rostliny také umožňuje kontrolovat svou váhu, protože na každých 100 gramů listů katuk připadá pouze 1 gram tuku.Obecný popis: 


Sauropus androgynus, také známý jako katuk, angrešt hvězdicový nebo sladký list, je keř pěstovaný v některých tropických oblastech jako listová zelenina.


Jeho mnohočetné vzpřímené stonky mohou dosahovat výšky 2,5 metru a nesou tmavě zelené oválné listy dlouhé 5–6 cm.


Je to jedna z nejoblíbenějších listových zelenin v jižní Asii a jihovýchodní Asii a vyznačuje se vysokými výnosy a chutností.[6] Špičky výhonků byly prodávány jako tropický chřest. 

Copyright © Všechna práva vyhrazena.