Vítejte na stránkách

Manjakani

(Quercus infectoria)

LÉČIVÉ ÚČINKY


  • Všelék nejen na ženské problémy.
  • Působí protizánětlivě a dezinfekčně.
  • Pročišťuje ženské orgány.
  • Mírní křeče při menstruaci.
  • Urychluje hojení ran a má močopudný účinek.
  • Eliminuje infekce způsobující houby a bakterie.
  • Pomáhá kontrolovat příznaky leucorrhea.
  • Pomáhá snižovat příznaky hyperpigmentace.
  • lze použít k léčbě oteklých, houbovitých a krvácivých dásní.


Jednou z nejznámějších výhod manjakani jsou jeho blahodárné účinky na ženské orgány.

Manjakani (Quercus infekctoria) se běžně vyskytuje ve Středomoří, Asii a na Středním východě. Část, která se používá z této rostliny, jsou hálky nebo hrboly na stonku dubu. Vypuklina je kulatá, takže je často mylně považována za plod dubu, i když ve skutečnosti není.

Manjakani neboli buková halka, se tradičně poměrně často používá k čištění a léčbě houbových a bakteriálních infekcí v ženských pohlavních orgánech.

Manjakani obsahuje řadu minerálů, jako je vápník, fosfor, draslík, hořčík, železo, mangan, zinek a nikl. Kromě toho tato rostlina obsahuje také třísloviny a antioxidanty ze skupin polyfenolů a flavonoidů. Manjakani je také známo, že má antibakteriální, antifungální a protizánětlivé vlastnosti.


Níže jsou uvedeny některé z výhod manjakani pro zdraví:


1. Eliminuje infekce způsobující houby a bakterie

Různé studie ukázaly, že manjakani extrakt může eradikovat a inhibovat růst bakterií a plísní, které způsobují infekci, jako jsou E.coli, Klebsiella, Salmonella a houba Candida albicans.


2. Pomáhá udržovat zdraví ženských pohlavních orgánů 

Vaginální výtok komplikuje život mnohých žen. Vaginální výtok může být normální, ale nemusí. Normální vaginální výtok se obvykle vyskytuje v důsledku hormonálních vlivů, například během ovulace nebo během těhotenství, zatímco abnormální vaginální výtok, může být způsoben infekcí.

Výzkumi potvrdili, že rostlina manjakani může inhibovat růst hub Candida a bakterií, které způsobují vaginální výtok.


3. Udržujte sílu a zdraví kostí

Antioxidanty a také vápník a fosfor obsažené v manjakani jsou látky, které hrají důležitou roli v procesu růstu kostí. O těchto látkách je také známo, že snižují riziko poruch kostí, jako je osteoporóza.


4. Léčba malárie

Nejen, že může vymýtit bakterie a houby, některé výzkumy také ukazují, že manjakani může zabít parazita Plasmodium falciparum, který způsobuje malárii. V některých oblastech byla rostlina manjakani dokonce tradičně používána k léčbě nemoci.


5. Bojujte s rakovinotvornými buňkami

Je známo, že rostlinný extrakt Manjakani obsahuje sloučeniny, které mají antioxidační, protizánětlivé a protirakovinné účinky. Některé výzkumy v laboratoři také prokázaly, že extrakt manjakani je užitečný v boji proti rakovinotvorným buňkám a při inhibici jejich růstu.


Kromě některých výše uvedených výhod existuje mnoho dalších výhod manjakani, které jsou také dobré pro zdraví, včetně kontroly hladiny cukru v krvi, překonání zánětu a udržení zdraví a funkce jater.Obecně lze manjakani konzumovat jako bylinky a čaje nebo jako bylinné doplňky.


!!! Nedoporučuje se konzumovat manjakani,  pokud jste těhotná nebo kojíte. Manjakani by také neměl být užíván s léky, protože má potenciál způsobit lékové interakce !!!


Obecný popis: 

Quercus infekctoria je malý strom původem z Řecka a Malé Asie, vysoký jeden až dva metry. Stonky jsou křivé, keřovitě vypadající s hladkými a jasně zelenými listy na krátkých řapících o délce 3 až 4 cm (1 až 1,5 palce). Listy jsou tupě mukronátové, zaoblené, hladké, na bázi nerovné a na horní straně lesklé.


Hálky vznikají na mladých větvích stromu Quercus infekctoria, když žlučové vosy [bodnou do dubu a uloží své larvy. Chemická reakce způsobí v dubu abnormalitu, která způsobí vytvoření tvrdých koulí. Vzhledově jsou zvlněné.


Copyright © Všechna práva vyhrazena.