Vítejte na stránkách

Myrmecodia

(Myrmecodia pendans)

LÉČIVÉ ÚČINKY


  • Léči rakovinu
  • Potlačuje vzniku nádorů
  • Léči žaludeční vředy
  • Hemeroidy
  • Pomáhá léčit srdeční choroby
  • Léči tuberkulózu
  • Pomáhá snižovat revmatismus
  • Potlačuje krvácení z nosu
  • Posiluje ledviny


Myrmecodia je rostlina, která se přichytává a visí na jiné větší rostlině. Stonek bublá a uvnitř je mnoho prostorů nebo dutin obývaných mravenci. Sarang semut obsahuje chemické sloučeniny ze skupiny flavonoidů a taninů, o kterých je známo, že dokážou léčit různé nemoci.


Myrmecodia pendans je jednou z epifytických léčivých rostlin a má potenciál být antioxidantem a léčit rakovinu. Surový extrakt ze Sarang semut má antibakteriální účinek na grampozitivní i negativní bakterie, včetně bakterií S. aureus, K. pneumonia a S. dysentriae. Ukázalo se, že extrakty, frakce a izoláty hlíz Sarang semut mají antibakteriální aktivitu, antioxidační aktivitu, imunitní modulátor a protirakovinnou aktivitu. Sarang semut má potenciál jako léčivá rostlina. Sarang semut je dostatečný k léčbě rakoviny, nádorů, krvácení z nosu, žaludečních vředů, hemoroidů, srdečních chorob, tuberkulózy, revmatismu, dnavých poruch, mrtvice, vředů, dysfunkce ledvin a prostaty.


Obecný popis: 

Myrmecodia je rod epifytických myrmekofytů , pocházející z jihovýchodní Asie, ale vyskytují se také v Indočíně, Malajsii, jihozápadním Pacifiku, na Filipínách, na Fidži a rozkládají se na jih až po Queensland a Cape York v Austrálii. Je to jeden z pěti rodů mravenců z čeledi Rubiaceae, ostatní jsou Anthorrhiza, Hydnophytum, Myrmephytum a Squamellaria.


Druhy Myrmecodia z čeledi Rubiaceae mají nejspecializovanější vnitřní komůrky, rozdělené na komůrky s hladkými stěnami, které využívají mravenci ve školkách, a komůrky s hrubými stěnami, sloužící k likvidaci odpadu, zbytků kořisti hmyzu a těl mrtvých mravenců z kolonie. Jeskyně s hladkými stěnami nemají žádnou pozorovatelnou schopnost přijímat výživu skrz stěny. Hrubostěnné komůrky jsou naproti tomu schopny přijímat živiny. V experimentu provedeném s indickým inkoustem a vodou byla směs umístěna do komor s hladkými i hrubými stěnami. Směs byla snadno absorbována přes výčnělky v komoře s hrubými stěnami, ale ani po sezení na povrchu komory s hladkými stěnami po dobu 20 hodin nebyla pozorována žádná absorpce. Výčnělky, díky nimž jsou stěny drsné, směřují dovnitř modifikované kořenové struktury, které umožňují příjem živin skrz komory rostliny s hrubými stěnami.

Copyright © Všechna práva vyhrazena.