Vítejte na stránkách

Green Coffee

(Coffea Arabica)

LÉČIVÉ ÚČINKY


  • Zlepšuje prokrvení kůže
  • Napomáhá odstranění nadbytečné vody z podkoží
  • Pevnost a pružnost pokožky
  • Stimulujete lymfatické cesty
  • Chrání před oxidací lipoproteinů s nízkou hustotou (LDL)
  • Působí jako antioxidant
  • Podporuje srdeční aktivitu
  • Podporuje spalovani tuku 


K nejvýznamnějším obsaženým látkám patří fenolické sloučeniny, z kterých je nejdůležitější kyselina chlorigenová. Tato látka je řazena mezi antioxidanty, ale může společně s kofeinem (samozřejmě v zelené kávě rovněž obsaženým, ve větším množství než v černé kávě) napomáhat snižování vstřebávání cukru a tím přeměně jeho nadbytku v těle na tuk. Tento vnitřní tuk se většinou hromadí v oblasti břicha a obklopuje srdce, játra, slinivku nebo ledviny. Toto hromadění zvyšuje riziko vzniku cukrovky či kardiovaskulárních chorob, případně u pacientů mající již tyto choroby, ke zhoršení zdravotního stavu. 


Někteří vědci také dokazují, že tato kyselina v některých případech snížit riziko vzniku cukrovky, potlačuje riziko výskytu žlučových kamenů u mužů, dokonce může zmenšit celulitidu.

K dalším fenolickým sloučeninám patří kyselina kávová, která by měla rovněž podporovat snižování vstřebávání cukrů. Všechny fenolické sloučeniny jsou řazeny mezi silné antioxidanty. Obecně tyto sloučeniny podporují srdeční aktivitu a krevní oběh.Obecný popis: 


Káva má růrné druhy a odrudy a její chut se odvíjí od podnebí a v jaké půdě byla vypěstováná.

Většina kávy je pěstováná v nadmořských výškách okolo 1300 m.n.m. a výše. Na výslednou kvalitu kávy má vliv také přístup samotných farmářů ke kávě od příměho pěstování kávy, až po zpracování. Surová káva má většinou vlhkost okolo 10-12 % kterou následně ztratí během pražení kávy.


Kávovník

Je velmi známá rostlina, na kterou mnoho lidí ani nepomyslí, ale bez ní by asi nemohlo začít žádné dobré ráno pro většinu z nás. Je pěstováná v tropické a subtropickém pásmu. Vypěstovaná kávová zrna poté najdeme po celém světe, kde jsou nasledně zpracována lokálními pražírnami.

Copyright © Všechna práva vyhrazena.